Naujienos
Kasmetinis mediatorių susitikimas: įteikti apdovanojimai už efektyvią mediatorių veiklą, aptartos aktualijos
Š. m. spalio 4 d. Kauno apygardos teisme vyko Teisminės mediacijos komisijos ir Lietuvos teisėjų mediatorių metinis susitikimas. Į susitikimą atvyko daugiau kaip penkios dešimtys teisėjų mediatorių iš visos Lietuvos.
Susitikimą sveikinimo žodžiais pradėjo Kauno apygardos teismo pirmininkas Marius Bartninkas bei Teisminės mediacijos komisijos pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Artūras Driukas. Abu teisėjai sveikinimo kalbose akcentavo teisminės mediacijos svarbą sprendžiant konfliktus, mediatorių ne tik teisinių, bet ir komunikacinių, psichologinių, žmogiškųjų kompetencijų ugdymo svarbą.
Teisminės mediacijos komisijos pirmininkas A. Driukas susirinkusiems skaitė pranešimą „Teisminė mediacija”, kurio metu apžvelgė teisminės mediacijos pažangą Lietuvoje. Komisijos pirmininkas džiaugėsi augančiais baigtų mediacijų skaičiais, gerėjančia sudarytų taikos sutarčių statistika. A. Driukas pranešimo metu akcentavo, kad Teisminės mediacijos komisija 2022–2024 m. mediatoriaus statusą suteikė 33 teisėjams, o šiuo metu teisėjų, kuriems suteiktas mediatoriaus statusas, yra net 136.
„Dėl įvairių priežasčių, tokių kaip pandemija, po pertraukos džiaugiuosi, kad vėl pavyko suburti Lietuvos teisėjus mediatorius. Šis susitikimas labai reikšmingas, siekiant apsikeisti nuomonėmis, priminti vienas kitam, kodėl teisminė mediacija yra tokia svarbi. Kiekvieną dieną, kiekvieną minutę mes mediatoriai turime šios minties nepamiršti. Turime nuolatos sau priminti, kad mediacija svarbi ne mediatoriams, o žmonėms. Žmonėms, kurie patenka į sudėtingas situacijas, kuriems reikia pagalbos, padedant spręsti konfliktus“, – sakė Teisminės mediacijos komisijos pirmininkas A. Driukas.
Susitikimo metu dalyviams pristatytas ir modernizuotoje Lietuvos teismų informacinėje sistemoje „LITEKO2“ realizuojamas bylų skirstymo modelis, bylų skirstymo modulyje teisėjo parinkimo koeficiento skaičiavimui naudojamos dedamosios, bylų skirstymo ypatumai bei kiti pokyčiai, aktualūs teisėjams mediatoriams.
Paskaitą tema „Mediatorių ir konflikto dalyvių nuostatos: poveikis mediacijos procesui ir dalyvių elgesiui” vedė lektorė prof. dr. Loreta Bukšnytė-Marmienė. Lektorė pirmoje užsiėmimo dalyje aptarė nuostatų sampratą, planuoto elgesio teoriją. Antroje dalyje Lietuvos teisėjai mediatoriai kartu su lektore gilinosi į mediacijos dalyvių nuostatų raiškos reikšmę mediacijos proceso (ne) sėkmei ir dalyvių elgesiui, aptarė atvejus, kurie skatina konfliktus arba veda į sėkmingą konfliktų sprendimą.
Po paskaitos vyko bendra Teisminės mediacijos komisijos ir Lietuvos teisėjų mediatorių diskusija aktualiais mediacijos klausimais. Susitikimo pabaigoje apdovanoti Teisėjai mediatoriai.
Už 2022–2023 metais aktyviausiai ir efektyviausiai vykdytą mediatoriaus veiklą apdovanojimai įteikti Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėjai Vaidai Railienei, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjoms Dianai Jasaitienei ir Kristinai Imbrasienei. Taip pat apdovanojimai įteikti Kauno apygardos teismo teisėjai Laimai Kriaučiūnaitei, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjai Ingridai Krolienei, Kauno apylinkės teismo teisėjai Agnei Surblienei bei Vilniaus apygardos teismo teisėjai Rūtai Petkuvienei.
Už į mediaciją nukreiptą didžiausią bylų kiekį apdovanota Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Rūta Zubrickaitė, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Giedrė Jakštienė ir Klaipėdos apylinkės teismo teisėja Laura Kačinskienė. Teisėja L. Kačinskienė, nagrinėjanti civilines bylas, apdovanota ir „Metų proveržis 2024 m.“ apdovanojimu.
Susitikimo metu už aktyvią visuomeninę veiklą apdovanota Kauno apygardos teismo teisėja Judita Sungailaitė ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas Artūras Drigotas.
Už profesionalų darbą, atliekamą savanoriškai ir neatlygintinai, apdovanojimai įteikti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjui Sergej Lebedev, Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėjai Svetlanai Paninai, Vilniaus regiono apylinkės teismo teisėjui Dmitrij Rancev bei Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų teisėjai Kristinai Vorienei. Apdovanojimų taip pat sulaukė Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų teisėja Ieva Juodviršytė, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Agnė Surblienė bei Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėjai Asta Matulevičienė, Vytautas Pliuskevičius. Už savanorišką, neatlygintiną darbą apdovanojimas įteiktas ir Marijampolės apylinkės teismo teisėjai Ingridai Navickienei, Šiaulių apylinkės teismo pirmininkui Ernestui Šukiui, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjams Ingridai Krolienei, Jan Maciejevski. Už teisminės mediacijos plėtojimą Lietuvoje apdovanojimas įteiktas Teisminės mediacijos komisijos pirmininkui A. Driukui.
Teisminė mediacija – ginčų sprendimo procedūra, kurios metu vienas ar keli mediatoriai padeda ginčo šalims taikiai spręsti ginčą teisme nagrinėjamoje civilinėje ar administracinėje byloje. Teisminę mediaciją vykdo mediatoriai – specialių žinių įgiję teisėjai, teisėjų padėjėjai arba kiti atitinkamą kvalifikaciją turintys asmenys. Išsamesnė informacija apie teisminę mediaciją, teisėjų mediatorių kiekį ir pasibaigusių teisminės mediacijos procesų skaičius pasiekiama internetiniame projekte „Atviri teismai“ svetainėje www.teismai.lt.
Nacionalinės teismų administracijos informacija
Įvertinkite aptarnavimo kokybę.
Naujienų prenumerata
Informacija
Teismo darbo laikas:
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Pietų pertrauka
12.00–12.45
Dokumentų priėmimo laikas:
I–IV 7.30–17.00
V 7.30–15.45
Telefonai pasiteirauti:
+370 706 68 369, +370 706 68 367, +370 706 68 364
El. paštas:
vilniaus.apygardos@teismas.lt
E. pristatymas elektroninio pristatymo dėžutės duomenys:
pavadinimas – Vilniaus apygardos teismas;
dėžutės adresas – 193312970.













Komentarai
{{msg}}