Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Vilniaus apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Britų patirtis: pritaikius technologijas ginčo sprendimas – per 1 val.

Britų patirtis: pritaikius technologijas ginčo sprendimas – per 1 val.
2019-05-20

Kaip technologijos šiandien padeda spręsti ginčus? Kokią naudą ginčo šalys gauna taikiai išspręsdamos nesutarimus? Ar „Amazon“ ir „Google“ naudojami algoritmai gali būti taikomi sprendžiant teisinius ginčus? Apie tai TEISMAI.LT kalbėjosi su Jungtinėje Karalystėje ( JK) gerai žinomu akredituotu verslo mediatoriumi, pripažintu ekspertu sparčiai tobulėjančioje elektroninio ginčų sprendimo srityje (angl. Online Dispute Resolution, ODR) Grahamu Rossu. G. Rossas šiandien aktyviai populiarina derybas kaip geriausią išeitį sprendžiant verslo ginčus užuot pinigus leidus vėjais ilgai trunkančiuose teismo procesuose.

P. Rossai, Jūs esate žinomas mediacijos ir elektroninio ginčų sprendimo ekspertas. Esate civilinių ginčų mediatorius, vadovavote Silicio slėnio produktų „eBay“ ir „PayPal“ Europos patariamajai valdybai, taip pat esate įvairių alternatyvaus ginčų sprendimo asociacijų narys, be to, konsultavote JK teisingumo ministeriją elektroninio ginčų sprendimo klausimais. Kokia buvo Jūsų karjeros pradžia? Kas Jus paskatino domėtis šiomis sritimis?

Savo teisinę karjerą pradėjau nuo šeimos, civilinių, baudžiamųjų bylų advokato praktikos. Vėliau ėmiau specializuotis grupinių ieškinių, susijusių su medicinos įstaigų atsakomybe, srityje. Sėkmingai atstovavau ieškovams byloje prieš JK Vyriausybę dėl pacientų užkrėtimo ŽIV iš JAV importuotais kraujo produktais. Maždaug 1997 m. pradėjau specializuotis informatikos ir interneto teisės srityje. Tapęs kvalifikuotu mediatoriumi pasitraukiau iš advokato praktikos. Seniai domėjausi technologijomis ir jų taikymu sprendžiant ginčus, buvau vienas iš informacinės sistemos LAWTEL, skirtos aktualaus teisinio reguliavimo paieškai palengvinti, kūrėjų, padėjau sukurti advokatų darbo laiko ir pajamų apskaitos sistemą. 2000 m. JK sukūriau pirmąją elektroninio ginčų sprendimo sistemą „WeCanSettle“ (liet. mes galime susitarti), kuri tapo blind bidding ir mediacijos platformos „The Mediation Room“ (liet. Mediacijos kambarys) pirmtaku.

Visą straipsnį kviečiame skaityti naujausiame TEISMAI.LT numeryje, 23–24 psl. 
Straipsnį taip pat galite perskaityti portale Delfi.lt.

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}