Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Vilniaus apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Teisėjai lankėsi pas nuteistuosius

Teisėjai lankėsi pas nuteistuosius
2019-06-11

Š. m. birželio 10 d. teisingumo ministro vadovaujama delegacija, kurią sudarė teisingumo ministras ir Teisingumo ministerijos atstovai bei Vilniaus apygardos teismo, Vilniaus miesto apylinkės teismo ir Vilniaus regiono apylinkės teismo teisėjai, lankėsi Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime ir Pravieniškių pataisos namuose-atviroje kolonijoje.

Vizito tikslas – susipažinti su įkalinimo sąlygomis ir galimybėmis perkelti likusius kalinčius asmenis iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo į Pravieniškių pataisos namus-atvirąją koloniją. Tai aktualus procesinis klausimas, todėl vizitas į minėtas įkalinimo įstaigas sulaukė didelio teisėjų susidomėjimo.

Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo ir Pravieniškių pataisos namų vadovai supažindino delegacijos atstovus su įkalinimo įstaigų sistema, nauju požiūriu į bausmių atlikimo vietos administravimo sistemą, pastaraisiais metais įkalinimo įstaigose įvykusiais esminiais sisteminiais pokyčiais.

Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo vadovas susirinkusiems papasakojo apie Lukiškių kalėjimo istoriją, kalbėjo apie kalėjime likusių kalinčių asmenų perkėlimo į kitas pataisų įstaigas galimybes. Pravieniškių pataisos namų direktorius pristatė įstaigą, nuteistųjų laisvės atėmimo bausmėmis gyvenimo, darbo, mokymosi ir laisvalaikio sąlygas bei pataisos namuose vykdomos nuteistųjų apsaugos ir priežiūros ypatumus. Pataisos namų vadovas atkreipė dėmesį į pastarųjų metų pertvarkas įstaigoje bei kokių buvo imtasi administracinių priemonių kalinčių asmenų perkėlimui į kitus režimus, siekiant išvengti bet kokių apraiškų formuotis kalinčių asmenų subkultūroms.

Taip pat teisėjai buvo supažindinti su įkalinimo vietomis, kuriose jau kali iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo perkelti nuteistieji iki gyvos galvos. Teisėjai turėjo galimybę bendrauti su nuteistaisiais, pamatyti nuteistųjų gyvenamąsias, bendrąsias ir ūkines patalpas, poilsio kambarius. Teisėjai buvo supažindinti su visomis Pravieniškių pataisos namų zonomis.

Atsižvelgiant į pataisos namų galimybes, diskusijų metu priimtas sprendimas organizuoti daugiau teismų posėdžių su pataisos įstaigomis, panaudojant telekomunikacinę įrangą.

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}