Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Vilniaus apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Paskelbta Europos Komisijos ataskaita dėl teisinės valstybės principo taikymo ir teisinės valstybės principo padėties Europos Sąjungoje

Paskelbta Europos Komisijos ataskaita dėl teisinės valstybės principo taikymo ir teisinės valstybės principo padėties Europos Sąjungoje
2020-10-05

Praėjusią savaitę Europos Komisija paskelbė pirmąją ataskaitą dėl teisinės valstybės principo taikymo ir teisinės valstybės principo padėtis Europos Sąjungoje.

Šioje ataskaitoje Europos Komisija didžiausią dėmesį skyrė teisinės valstybės principo įgyvendinimui Lenkijoje ir Vengrijoje, taip pat dėmesys buvo skirtas Covid-19 pandemijai ir jos įtakai teisinės valstybės principui. Pristatomoje ataskaitoje pažymima, kad labai svarbu dar labiau skaitmeninti teismuose vykdomas procedūras. Taip pat aptariamos vykstančios teismų sistemos reformos valstybėse narėse.

Ataskaitoje apie Lietuvą pateikta duomenų, kad šalies teisingumo srityje vykdoma nemažai reformų, susijusių su teisėjų skyrimu, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo struktūra ir teismų sistema. Europos Komisijos pateiktame dokumente pažymima, kad šios reformos daro teigiamą poveikį teisingumo sistemos veiksmingumui ir kokybei. Ataskaitoje paminėta, kad Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas nustatė, kad Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko atleidimas iš pareigų prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

Paskelbtoje Europos Komisijos ataskaitoje pažymėta, kad Lietuva – viena iš nedaugelio valstybių narių, kur visuose teismuose galima naudotis elektronine bylų valdymo sistema ir teismų statistika. Daugumoje teismų taip pat galima naudotis elektroninėmis priemonėmis, skirtomis byloms perduoti, šaukimams įteikti arba proceso etapams stebėti.

Išsamiau su Europos Komisijos ataskaita galite susipažinti čia.

 

Nacionalinės teismų administracijos informacija

 

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}