Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Vilniaus apygardos teismas
lt
En

Veiklos sritys

 

   
 

 

 

   

Vilniaus apygardos teismas – vienas iš penkių Lietuvoje veikiančių apygardos teismų. 

 

Šiame teisme nagrinėjamos pirmosios instancijos baudžiamosios ir civilinės bylos  bei peržiūrimos apeliacine tvarka apylinkių teismuose išnagrinėtos bylos.

 

Pirmosios instancijos bylos, patenkančios į Apygardos teismą: baudžiamosios bylos, kuriose asmenys kaltinami padarę sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, taip pat bylos, kuriose kaltinamieji nusikalstamos veikos padarymo metu buvo Lietuvos Respublikos Prezidentu, Seimo ar Vyriausybės nariais, Konstitucinio teismo teisėjais, teisėjais ar prokurorais.

 

Tai pat civilinės bylos, kuriose ieškinio suma didesnė kaip 28,510 EUR, išskyrus šeimos teisinių santykių bylas dėl turto padalijimo, bylas dėl autorinių teisių, dėl civilinių viešo konkurso teisinių santykių, dėl bankroto ir restruktūrizavimo, pagal banko laikinojo administratoriaus pareiškimą dėl banko akcinio kapitalo sumažinimo, bylos, kurių viena šalis yra užsienio valstybė, pagal ieškinius dėl priverstinio akcijų pardavimo, dėl juridinio asmens veiklos tyrimo, bei kitos bylos.

Tik Vilniaus apygardos teismas, išskirtinėmis teisėmis, pagal galiojančius įstatymus, kaip pirmosios instancijos teismas nagrinėja  bylas dėl ginčų, numatytų Lietuvos Respublikos patentų įstatyme, dėl ginčų, numatytų LR prekių ženklų įstatyme, dėl įvaikinimo pagal užsienio piliečių prašymus.

Taip pat šis teismas nagrinėja apygardos teismo teritorijoje esančių apylinkių teismų pirmąja instancija išnagrinėtas bylas, kuriose priimti sprendimai, nuosprendžiai, nutartys ar nutarimai apskundžiami apeliacine tvarka.

 

Vilniaus apygardos teismo teritorijoje veikia Vilniaus miesto apylinkės teismas ir Vilniaus regiono apylinkės teismas.

 

Vilniaus apygardos teisme yra Baudžiamųjų ir Civilinių bylų skyriai. 2016 metų spalio mėn. duomenimis, Vilniaus apygardos teisme dirba 56 teisėjai (22 - Baudžiamųjų bylų skyriuje, 33 - Civilinių bylų skyriuje), 59 teisėjų padėjėjai, 47 -  posėdžių sekretorės. Pagal darbo sutartis dirba 75 žmonės, 13 kitų valstybės tarnautojų.  

 

Lietuvoje veikiančių bendrosios kompetencijos teismų sistemoje apygardos teismas yra aukštesnė instancija apylinkių teismams, kurio priimtus sprendimus apeliacine bei kasacine tvarka peržiūri šiam teismui aukštesnės instancijos – Lietuvos apeliacinis teismas ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

 

Apygardos teisme ne tik nagrinėjamos baudžiamosios bei civilinės bylos, bet ir sprendžiami kardomųjų priemonių-suėmimų skyrimo bei pratęsimo klausimai, apygardos teismas vykdo jo teritorijoje veikiančių apylinkių teismų administracinės veiklos priežiūrą, atlieka kai kurias kitas Teismų įstatymu bei kitais normatyviniais aktais jam priskirtas funkcijas.

 

Vilniaus apygardos teismo buveinė yra Vilniuje, Gedimino prospekte 40/1, pastate, kuris dar carinės Rusijos laikais buvo pastatytas teismams, o sovietiniais metais jame buvo Lietuvos SSR KGB. Šiuo metu šiame pastate dirba ir Lietuvos apeliacinis teismas.

 

 

 

Naujienų prenumerata

Informacija

Teismo darbo laikas:

I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka
12.00–12.45

Dokumentų priėmimo laikas:

I–IV 7.30–17.00
V 7.30–15.45

Telefonai pasiteirauti:
8 706 68 369, 8 706 68 367, 8 706 68 364

El. paštas:
vilniaus.apygardos@teismas.lt

E. pristatymas elektroninio pristatymo dėžutės duomenys:
pavadinimas – Vilniaus apygardos teismas;
dėžutės adresas – 193312970.